Zwycięski koniec sezonu

Piłkarze Moto-Jelcza Oława pokonali w ostatnim meczu sezonu 2021/22 IV ligi dolnośląskiej Piasta Żerniki (Wrocław) 4:0. Wynik może być nieco mylący, gdyż piłkarze Piasta pomimo wcześniejszej już degradacji do klasy okręgowej, odważnie od początku meczu zaatakowali siejąc trochę zamieszania w naszej obronie i stworzyli kilka sytuacji podbramkowych. Po jednej z takich sytuacji możemy mówić o szczęściu, gdyż piłka nieznacznie tylko minęła słupek bramki pustej oławian. Czarno - biało - zieloni zdołali jednak uporządkować grę i sami zaczęli stwarzać sytuacje bramkowe, a co najważniejsze wykorzystywać je. Końcówka pierwszej połowy to przewaga oławian potwierdzona zdobyciem trzech goli.

W drugiej odsłonie meczu przyjezdni nadal atakowali pragnąc zdobyć honorowego pożegnalnego gola w IV lidze. Mieli ku temu kilka okazji, w tym także rzut karny, jednakże młody i dobrze się zapowiadający bramkarz Moto-Jelcza Oława obronił "jedenastkę". Większość atutów piłkarskich mieli jednak gospodarze, udowadniając to jeszcze jednym zdobytym golem.

Dzięki temu zwycięstwu Moto-Jelcz Oława pozostaje w gronie czwartoligowców. Z naszą grupą IV ligi żegnają się Piast Żerniki, WKS Wierzbice, GKS Mirków / Długołęka oraz Pogoń Oleśnica. Na rozstrzygnięcia w III lidze czeka jeszcze MKP Wołów, którzy muszą liczyć na to, że ze strefy spadkowej zdoła uciec Piast Żmigród (lub Karkonosze Jelenia Góra ale tu musiał by się wydarzyć cud). Natomiast z trzecią ligą już jakiś czas temu pożegnała się Foto-Higiena. Na rozstrzygnięcie czeka tez sprawa awansu do trzeciej ligi pomiędzy Lechią Dzierżoniów a Chrobrym II Głogów.