Zwycięstwo na koniec

Od prawie trzech dekad kibice Moto-Jelcza Oława i Bielawianki Bielawa żyją w bardzo dobrej zgodzie, stąd też mecze pomiędzy oba klubami zwane są meczami przyjaźni. Nie mniej na boisku liczy się przede wszystkim walka o ligowe punkty. W sobotnie przedpołudnie w tej walce lepsi okazali się piłkarze Moto-Jelcza Oława pokonując pewnie Bielawiankę 3-0. Czarno biało zieloni wyszli na prowadzenie pod koniec I połowy dzięki bramce zdobytej przez Kubę Skorłutowskiego. Jeszcze przed przerwą wynik podwyższył Sebastian Jaroszyński a końcowy rezultat spotkania ustalił w 82 minucie Janusz Gancarczyk.

Na początku pierwszej połowy doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia: interweniujący bramkarz MJO niechcący uderzył kolanem Wojciecha Kaniewskiego na tyle mocno, że musiało interweniować pogotowie. Poszkodowany opuścił boisko ale z tego co wiadomo, nie skończyło się na szczęście na jakimś poważniejszym urazie.

Dzięki zwycięstwu w Bielawie oławianie uplasowali się na piątej pozycji w tabeli z dorobkiem 27 punktów. Wciąż pozostaje otwarta kwestia meczu z Górnikiem Wałbrzych i kuriozalnej kary wymierzonej przez DZPN (obustronny walkower). Klub nadal walczy o zmianę tej niesprawiedliwej decyzji i odwołał się od niej do centralnych władz piłkarskich. O rezultatach tych działań będziemy informować na bieżąco.