Derby po raz drugi

Przed Moto-Jelczem Oława kolejny powiatowy mecz derbowy. Oławianie zagrają w Gaci z tamtejszą Foto-Higieną. Jednocześnie jest to dla piłkarzy MJO pierwsze z serii spotkań z drużynami z "czuba" tabeli - po meczu z Foto-Higieną zagrają jeszcze na wyjeździe z Piastem Żmigród i na własnym boisku ze Słowianinem Wolibórz.

Foto-Higiena znajduje się obecnie na czwartym miejscu w tabeli (MJO jest na piątym). W ostatniej kolejce piłkarze z Gaci przegrali w Żmigrodzie 1-0. Pojedynek z Moto-Jelczem Oława ma dla prezesa klubu z Gaci ogromne znaczenie prestiżowe, gdyż w historii ligowych spotkań obu klubów nie udało się Foto-Higienie pokonać czarno-biało-zielonych. W pierwszym spotkaniu w sezonie 2013/2014 w Gaci padł remis 1-1, natomiast w rundzie rewanżowej Foto-Higiena dostała w Oławie "baty" 5-1. W następnym sezonie 2014/2015 ponownie w Gaci padł remis 1-1, natomiast w Oławie ponownie Foto-Higiena musiała przełknąć gorycz porażki, chociaż tym razem już bez "batów" (2-1).

A jak będzie tym razem? Przekonany się już w niedzielę.