Zwycięstwo w Gaci

Piłkarze Moto-Jelcza Oława po raz drugi okazali się lepsi w lokalnych derbach, tym razem wygrywając z Foto-Higieną. Oławianie wyszli na prowadzenie już w 13 minucie za sprawą Jakuba Skorułtowskiego. Dziesięć minut później miejscowi wyrównują z rzutu karnego podyktowanego za faul na zawodniku Foto-Higieny. W samej końcówce I połowy do siatki trafia Janusz Gancarczyk ale boczny arbiter dopatrzył się spalonego.

II połowa meczu to wymiana ciosów, z tym że więcej sytuacji mają (i marnują) oławianie. Pod koniec meczu gra bardzo się zaostrzyła, przy czym częściej faulują zawodnicy Gaci. W efekcie tego w 86 minucie boisko za dwie żółte kartki i w efekcie czerwoną opuszcza czołowy zawodnik Foto-Higieny Yegor Tarnov. MJO szturmuje barkę gospodarzy ale piłka nie chce wpaść do bramki. W końcu w 92 minucie Luka Makhatchashvili wykorzystuje dośrodkowanie i zdobywa zwycięskiego gola. W samej końcówce meczu z boiska wylatuje jeszcze jeden zawodnik Gaci i pomimo, że miejscowi kończą spotkanie w 9 wynik meczu nie uległ zmianie.

Dzięki wygranej Moto-Jelcz Oława awansował na 4 miejsce w tabeli. Przed nimi jednak dwa mecze z drużynami znajdującymi się wyżej w tabeli: w najbliższy weekend MJO jedzie do liderującego Piasta Żmigród a za dwa tygodnie podejmie w Oławie drugiego w tabeli Słowianina Wolibórz.

Obszerna galeria z meczu z Foto-Higieną autorstwa Grzegorza Pawlaka dostępna jest tutaj: https://photos.app.goo.gl/jbqkxryDrUAGEeDm8